Önemli Bilgiler

TASARIM YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
 

Sayın Müşterilerimiz,
Sizlere En Kaliteli ve En Güzel Hizmeti Verebilmemiz İçin Dikkat Etmeniz Gerekn Bası Husular Vardır. Bu Hususlar Özel Günleriniz İçin Yapacağınız Süslemelerinizin En İyi Şekilde Yapılması İçin Dikkat Edilmesi Gereken Husulardır. 
Lütfen Dikkatlice Okuyalım. Konu Hakkında Aklınıza Takılan Olursa Lütfen Çekinmeden Bizimle İletişime Geçiniz. 
Whatsapp: cep: 0505 983 23 74

 

1-Tasarım Yapmakta Zorlanıyorsanız, Siparişinizi Boş Olarak Veriniz ve 0505 983 23 74 Nolu Whatsapp Numaramızdan Bizimle İletişime Geçerek İstediğiniz ve Siparişini Geçtiğiniz Ürüne Yazılması / Yapılması Gerekenleri Bize Aktarınız. Biz Sizin Yerinize Tasarımı Yapar Onayınızı Alır ve Baskıya Geçeriz.

2- Özellikle 3 ve 3.5 Cm Etiket Siparişi Verdiğinizde, Yaptığınız Tasarım Üzerine Yazdığınız Yazıların Az ve Büyük Olmasına Dikkat Ediniz. Ekranda Etiket Şablonu Sizin Tasarımı Kolay Yapmanız İçin Büyültülmüş Şekilde Karşınıza Çıkar. Ama Gerçekte Baskı Ürünün Seçeneğinden de Seçtiğiniz üzere 3 Cm veya 3.5 Cm Ebatında Olacaktır. Şimdi Gözünüzde 3 Cm yi Örnek Olarak Canlandırın. Minik Bir Etiket. Böyle Minik Bir Etikete Yazacağınız Yazı Çok ve Küçük Olursa Baskıdada Haliyle 3 cm ye Küçüleceği İçin Okunamama Sorunuyla Karşılaşabiliriz. Biz Elimizden Geldiğince Müdahele Ediyoruz,Gerekirse Sizden Düzeltmenizi Talep Ediyoruz Ama Bizimde Gözümüzden Kaçabiliyor. Bu Bir Baskı Hatası Olmadığı İçin Sorumluluk Tamamiyle Tarafınıza Ait Olmaktadır. O Sebeple Küçük Etiketlerden Sipariş Verirken Lütfen Yazınızın Az ve Büyük Olmasına Özen Gösteriniz.

3-Tasarım Yapıp Sepetinize Attığınızda O Siparişi O Gün Vermeniz Gerekir. Aksi Halde Sistem Sepeteinizdek Tasarımları Sisteme Yük Getirmemesi İçin Silecektir. Bu durumda Tasarımınızı Yeniden Yapmanız Gerekir.
 

4-Mail Yoluyla Telefonla veya Whatsapp İle İletişime Geçerek, Tasarım Yatırmak İsteyen Müşterilerimizin Öncelikli Olarak Ödeme İşlemini Gerçekleştirmesi Gerekmektedir. 
 

5-Tasarım Bana Acil Lazım, Hemen Gelirmi Gibi Sorular Sıklıkla Sorulmaktadır. Şunu Belirtmek İsteriz ki, Firmamız Etiketleri Aynı Gün Kargoya Vermektedir. Pano vs Gibi Ürünler Tasarım Onay ve Baskı Süreci Nedeniyle Ertesi Gün Kargolanır. Firmamız Ürünleri Kargoya Zamanında Vermekle Yükümlüdür. Daha Sonraki Gecikmelerden ve Teslimat Sorunlarından Kargo Firması Sorumludur. Size Gönderilen Takip Numaralarından Kargonuzun Durumunu Kontrol Etmeniz ve Teslimat Şubesiyle İletişime Geçerek Teslimat Zamanı Hakkında Kargo Firmasından Bilgi Almanız Gerekmektedir. Kargom Gelmedi Hemen Getirin Gibi Konularda Muhatap Kargo Firmasıdır. 

6-Tasarım Yaparken Resim Ekle Bölümünü Kullanarak Tasarıma Eklediğiniz Resimlerin Baskı Kalitesinden Sizler Sorumlusunuz. Düşük Çözünürlükte EKlediğiniz Bir Resmin Baskıda Bozuk Çıkma İhtimali Vardır. Bunu Bizlerde Baskı Sırasında Görmekteyiz. Bu Eklediğiniz Resimlerden Kaynaklı Sorunlarda Firmamız Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

 

7-Kargoyu Teslim Alırken Lütfen Paketinizin Taşıma Esnasında Hasar Görmediğinden Emin Olarak Teslim Alınız. Kargo Firması Taşıma Esnasında Pakete Zarar Vermiş Olabilir. Bu Zarar Neticesinde Paket İçerisinden Bazı Ürünler Düşmüş Kaybolmuş Olabilir. Veya Ürün Hasar Almış Olabilir. Bu Gibi Durumlar Bazen Kargo Firmalarında Olabilmektedir. Gönderilerimiz TAMAMİYLE Sigortalıdır. Hasar Görmüş Paketleriniz İçin Hasar Tutanağı Tutturmak İlgili Kanunlar Gereği Sizlerin Sorumluluğundadır. Hasar Tutanağı Tutturduğunuz Hasarlı Kargo için, Kargo Firmaları Sigorta Kapsamında Hasarı Karşılamaktadır. Tutturduğunuz Hasar Tutanağını Mail Yoluyla Tarafımıza İlettiğinizde Sizleri Bekletmeden Aynı Ürünleri Tekrar Yapar ve Tarafınıza Göndeririz. Veya Ücretini Hemen İade Edebiliriz. Lütfen Dikkat Hasar Tutanağı Tutulmamış Kargolar İçin Kargo Firmasından Zararın Karşılanmasını Talep Edemeyeceğimiz İçin Mutlaka Hasarlı Kargo Varsa Bu Tutanağı Tutturunuz. Aksi Halde Firmamızda Sorumluluk Kabul Etmeyecektir.
Hasarlı Kargo Olması Durumunda Hasar Tutanağını İleteceğiniz Mail Adresimiz :info@tasarimsensin.com

8-YAPIŞKANLI ETİKETLER Her Ölçüde Yapılmaktadır. Şuanda Sistemizde En Çok Kullanılanlar Seçeneklerde Mevcuttur. 3 cm - 3.5 cm - 4 cm- 5 cm - 6 cm - 7cm - 8 cm - 9 cm Olarak Sipariş Verilmektedir. Kullandığımız Baskı ve Kesim Makina Teknolojimizde 4 cm ve 5 cm Farklı Bir Sistemle Basımı ve Kesimi Yapılmaktadır. 4 Cm ve 5 Cm Etiketleri Maket Bıçağı Yardımıyla Arasını Siz Açıp Yapışkanlı Kısmı Kavlatabilirsiniz. Lakin 3 cm - 3.5 cm 6 - 7 - 8 ve 9 Cm Etiketler Kavlatılmaya Hazır Bir Şekilde Kesilip Gönderilmektedir. Ayrıca Kare ve Dikdörtgen Etiketlerde Küçük Olan Ölçülerde Köşe Yuvarlama Yapılamaz. Yuvarlama Makinasının Çapı 5 Cm Altı  Ölçülü Etiket İçin Uygun Değildir.

9- Etiket ve Karton Ayrımını Şu Şekilde Yapabilirsiniz. Etiketin Baskısız Arka Kısmı BEYAZ olur. Kartonun Baskısız Arka Kısmı Sarı Parça Renktir. Ayrıca Karton Etikete Göre Daha Kalındır. Kartonun Arka Kısmı Baskıya Uygun Değildir. Sarı Renk Marka Yazılıdır.

 

10-Türkiyenin Hiçbir Yerinde Anlık Kargo Çıkışı Yoktur. Her Şube, Akşam 16:00 a Kadar Müşterilerinden Kargoları Toplar, 18:30 İtibariyle Aktarma Bölgesine Götürür ve Oradanda Teslimat İllerine Dağıtılır. Biz Sizin Siparişinizi Sabah 8 de de Kargoya Teslim Etsek, Öğlen 14:00 da da Kargoya Teslim Etsek, O Kargo Akşam 18:30 İtibariyle Akratma Bölgesinden Sizin Adresinize Doğru Yola Çıkar. Bu Türkiyede Her Yerde Bu Şekilde dir. Aksi Kesinlikle Ama Kesinlikle Mümkün Değildir. (Şehir İçi Moto Kuryeler Hariç)

11-Firmamız Tasarımınlarınızın En Güzel Şekilde Çıkması İçin Yazınızı Değiştirmeden, Sadece Şekli İle Oynayarak Tasarımınız Üzerinde Ufak Değişiklikler Yapabilir. Bu Tamamiyle Sizin Menfaatiniz İçin Yapılmaktadır. Kişilerin Bizzat Kendi Kullandıkları Grafik Programları İle Yaptıkları Tasarımın Baskı Sonuçlarından Kendileri Sorumludur.

12-Kişiye özel hazırlanan ve özellikle kişilerin isteği doğrultusunda yapılan düzenlemelerde ortaya çıkabilecek hatalardan müşteri sorumludur. Özellikle örnek istenen çalışmalarda örneği hazırlayan grafiker ile örneği gören müşteri aynı yerde değil ve bilgisayar ortamında onay alınacaksa, kişilerin monitörlerindeki renk kalibrasyonları birbirinin tutmayacağı için renk farklılıkları gözlemlenebilir. Bu durumda grafikerin bilgisayarındaki renk tonları geçerlidir. Kanunen %20 ye kadar olan tipografik hatalar kabul edilebilir değerdedir. Ekran Kalibrasyonu Olan Her Birey Renkleri Doğru Görüntüleyebilmektedir. Özellikle Telefon ve Tabletlerin Kalibrasyon Olma İmkanı Zor Olduğu İçin Farklılıklar Telefon ve Tablette DAha Farklı Olabilir. Örnek Verirsek, Ekran Kalibrasyonunuz Olmadığı İçin Lila Rengi Pembe Görmeniz Muhtemeldir. Bu Tarz Sorunlar Nadirende Olsa Olabilir. Sorun Yaşamak İstemeyen Kişilerin, Baskı İşlerini Mutlaka İmkanı Varsa Ofisimizde veya, Kendisine Yakın Olan Baskı Ofislerinde Bizzat Yaptırması Gerekir.

13-En doğru baskı için lütfen bizim önceden sisteme yuklediğim temaları beğenin. Bu temaların haricinde istenen özel olarak yapılmasını istediğiniz çalışmalar test edilmeyen baskılardır ve Sonucu önceden bizde bilemediğimizden oluşabilecek küçük hatalar müşteri sorumluluğundadır.

14-Bazı Tasarımlar Üzerinde tasarimsensin.com yazısı bulunmaktadır. Bu Yazının Baskıda Olmasını İstemiyorsanız Eğer, Ya Bu Yazının Olmadığı Bir Tasarımdan Sipariş Vermeniz Gerekmektedir yada Sipariş Tutarınızın 30 TL yi Geçmesi Durumunda Siparişinize Tasarimsensin.com Yazısının Kaldırılmasını İstediğinize Dair Not Düşmeniz Gerekmektedir. Siparişiniz 30 TL yi Geçtiği Halde Bize Bu Yazının Kaldırılmasına Dair Bilgi Notu İletmediğiniz Takdirde O Şekilde de Baskı Yapılır. Bu Hususa Dikkat Etmeniz Önemle Tavsiye Edilir.

!5- Tasarımlarınıza Resim Ekliyorsanız Eğer, Sadece Jpeg ve Png Formatındaki Resimleri Yükleyebilirsiniz. Pdf, Bmp, Tif vb Uzantılı Dosyalar Sistemimize Kayıt Olmaz. Siz Tasarım Yaparken Bu Dosyaları Yukleyip Görebilirsiniz. Lakin Bizim Sistemimize Bu Dosyalar Yazılamayacağı İçin Tasarımlarınıza Biz Bunları Göremeyeceğiz. BuNedenle Yaptığınız Tasarım İle Bizim Size Hazırlayıp Göndereceğimiz Tasarımlar Arasında Farklılıklar Oluşacaktır. Bu Tarz Dosyalardan Kaynaklacancak Hatalarda Sorumluluk Sadece Size Aittir. Resim Yükleyecekseniz Eğer Sadece Jpg ve Png Formatlı Dosyaları Yuklemeniz Önemle Rica Olunur.

16- Macintos vb Bilgisayarlarda Sistemimizi Kullanırken Dikkatli Olmanızı Rica Ederiz. Bu Tarz Bilgisayarlarda Yapılan Tasarımlarla, Bize Düşen Tasarımlar Arasında Farklılıklar Olabilir. Bu Tarz Bilgisayarlardan Yapıp Vereeğiniz Siparişlerinizde Bir Hata Olmaması İçin Sipariş Verdikten Sonra Lütfen Bizimle İletişime Geçerek Tasarımınızın Doğruluğunu Onaylatmak Sizin Sorumluluğunuzdadır.

17- Kullanılan Kağıt Mürekkep vb Meteryaller Ülkemizde Kullanılan Standart Metaryellerdir. Mesela 300 Grm Karton Her Yerde 300 Grm Kartondur. 300 Grm Kartonlar İçerisinde Sadece Yüzey ve Yön Farkı Olabilir. Bizim Kullandığımız Karton Baskı Kalitesi Açısından Tek Yön Baskıya Uygun ve Premium Fotoğraf Kartonudur.  Aynı Şekilde Etiket Kağıdımızda Tek Yön Baskıya Uygun Yapışkanlı Etiket Kağıttır. Bu Kağıtlara Çift Yön Baskı Yapılmaz. Eğer Siz Çift Yön Baskıya Uygun Bir Kağıda Baskı İstiyorsanız Bunu Bize Sipariş Vermeden Önce Belirtmelisiniz. Aksi Halde Tüm Sorumluluk Size Aittir. 

18-Kullandığımız Sistem Hemen Hemen Herkesin İhtiyacını Karşılayabilecek Şekilde Dizayn Edilmiş olup, Kullanımdan Dolayı Sıkıntı Yaşıyorsanız Sipariş Vermeden Önce Bunu Bize Bildirmeniz Önemle Rica Olunur. Sistem Kaynaklı Bizimde Önceen Ön Göremediğimiz Hatalardan Dolayı Firmamız Sorumluluk Kabul Etmemektedir.
19- 3 VE 3,5 CM ETİKET VE KARTONLARDA genelde 1-2 adet fazla gödneriyoruz. Baskı tekniği nedeniyle bazı durumlarda1-2 adet eksik çıkma ihtimalide olabilir. Örneğin 2 pk yani 48 adet  3 cm isteyen bir müşterimize genelde 50 adet, 3 pk yani 72 adet isteyen müşterimize 80 adet göndeririz. kartonlarda malzeme seçimlerindede bu böyledir. çok nadiren 1-2 tane eksik olabilir. mesela 3,5 cm 3 pk yani 72 adet karton siticker aldığınızda size baskı tekniği nedeniyle 70  adet olarak gelir. Başka Bir Örnek İse Yine 3,5 Cm Karton 4 paket Yani 96 Adet Aldığınızda Size 96-105 Arası Bir Karton Sticker Gelir. Görüldüğü Gibi Baskı Tekniği Nedeniyle Bazı Paket Sayılarında Adet Bazında Müşterimiz Yönlü Avantaj Vardır. Bu ölçüler Dışında Diğer Ölçüler Belirtilen Sayıdadır. Yani  Her Pakette 24 Adet Nettir.
20-Kraft Karton Sticker Yapışkanlı Değildir. Ürün Sayfasında Bulunan Seçenektende Bunu Anlayabilirsiniz. Delik Açılsın yada Açılması Seçeneği Vardır. Delik Yapışkanlıda Mumkun Değildir. Bir Üründe Sadece Delik Seçeneği Varsa Bilinizki O Ürünün Yapışkanlısı Yapılamamaktadır. Tam Ters Durumda İse Bir Üründe Delik Yada Karton Seçeneği Yoksa O Ürün Sadece Yapışkanlı Yapılabiliyor Demektedir. 
21-Kraft Etiketler İçin Size Nasıl Olduğunu Gösterebilmek Adına Mockup Denilen Grafik Çalışmaları Sitemizde Gösterilmektedir. Gerçekte Kullanılan Kraft Kağıt Rengi Sitede Görselde Olan İle Ton Farkı Olabilir. Site Görseli İle %100 Ton Uyumu Yoktur. Bunu Dikkate Alarak Sipariş Veriniz. Bu Durumdan Kaynaklanacak Problemlerde Sizi Sitemiz Üzerinden Yazılı Olarak Uyardığımız İçin Firmamızın Sorumluluğu Olmayacaktır.
22-Kapıda Ödeme Siparişler Kesinlikle Whatsap Mail Yada Telefon Yoluyla Alınmaz. Kapıda Ödeme Sipariş Verecek Müşterimiz Sitemizden Siparişini Geçmelidir. Onun Haricinde Ödemesini Havale Yada Kart İle Yapacak Müşterimiz Siparişiniz Whatsa Telefon Mail Yoluyla Verebilir.
23-Whatsap Üzerinden Bizimle İletişime Geçtiğinizde Cevap Alma Süreniz Uzayabilir. Yoğun Bir Şekilde Whatsap Üzerinden Bizimle İletişime Geçilmektedir. 
24-Bir Ürünle Alakalı Sorun Yaşadığınızda, Bu Sorunla Alakalı Öncelikli Olarak Bilgilendirme Sayfalarımızı Kontrol Etmenizi ve Ardından Bizimle İade/Değişim vb Konuda Sitemizdeki İade Değişim Linkinden Talepte Bulunmanızı Önemle Rica Ederiz.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELERİMİZİ OKUMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ

1-SİPARİŞİNİZİ EN GEÇ 1 İŞ GÜNÜ İÇİNDE KARGOLAYACAĞIZ
2-SİPARİŞİNİZ YURT İÇİ KARGO İLE GÖNDERİLECEKTİR. YURTİÇİ KARGO İLE ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ İÇİN BAŞKA BİR KARGO FİRMASI İLE GÖNDERİM YAPILMAMAKTADIR.
3-ACİL SİPARİŞ, HEMEN KARGOLAYIN TARZI NOTLARI DİKKATE ALAMAMAKTAYIZ. ÇÜNKÜ YUZLERCE SİPARİŞ SIRAYLA İŞLEME ALINARAK HAZIRLANIP GÖNDERİLMEKTEDİR
4-LÜTFEN CUMA GÜNÜ ELİMDE OLMALI, ÇARŞAMBA ELİMDE OLMALI GİBİ NOTLAR YAZMAYINIZ, ÜZÜLEREK BELİRTMEK İSTERİZ Kİ, TESLİMATI KARGO FİRMASI YAPTIĞI İÇİN BİZİM TESLİM KONUSUNDA BİR MÜDAHELEMİZ BULUNMAMAKTADIR. BU KISIM TAMAMİYLE KARGO FİRMASININ SORUMLULUĞUNDADIR. BİZ SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ EN GEÇ 1 İŞ GÜNÜ İÇİNDE ÜRÜNLERİNİZİ KARGOLAYACAĞIZ. SİPARİŞLERİ YURT İÇİ KARGO TÜM TÜRKİYEYE ORTALAMA 2 İŞ GÜNÜ İÇİNDE TESLİM ETMEKTEDİR
5-KARGO TAKİP NUMARANIZ, ÜRÜNLERİNİZİN KARGOLANDIĞI GÜN, AKŞAM 19:00 DAN SONRA MAİL ADRESİNİZE GÖNDERİLECEKTİR.
6-HİZMET KALİTEMİZ İÇİN İŞLEYİŞİMİZ İLE İLGİLİ GEREKLİ BİLGİLER SİTEMİZDE BİLGİLENDİRME (ALTTA) SAYFALARINDA YER ALMAKTADIR. OKUMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.

HER TÜRLÜ SORUNUZU ÇEKİNMEDEN SORABİLİRSİNİZ - BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

TEL & WHATSAP : 0505 983 23 74 & 0507 413 23 73